Choď na obsah Choď na menu
 


Predmety

12. 7. 2010

 Predmety na Rokforte

 

          Transfigurácia:

 

Náuka o premieňaníjednej veci na druhú. Na tomto predmete sa budeme učiť, ako správne hrať RPG.Tento predmet je celkom ľahký a mal by ho ovládať každý študent.

 

          Starostlivosť o zázračné tvory:

 

Tu sa naučíme niečo o zázračných tvoroch, ich vlastnostiach, správaní a ako sa proti nim máme brániť. Niektoré menej nebezpečné tvory budete môcť uvidieť na vlastné oči, no tie nebezpečné budete poznať len z obrázkov.

 

         Herbológia:

 

Rastliny, ich význam a použitie. To bude témou tohto predmetu. Nie všetky rastliny sú obyčajné, nezaujímavé. Niektoré vedia rozprávať a pohybovať sa. No tie nebezpečnejšie vám môžu aj odhryznúť hlavu!

 

          Obrana proti čiernej mágii:

 

Tento predmet bude venovaný obrane proti temným silám,takže nie všetci študenti sa ho budú môcť učiť. V týchto zlých časoch  vám informácie z tohto predmetu môžu veľmi pomôť, možno aj zachrániť  svoj život či životy iných ľudí.

 

          Veštenie:

 

Na veštení sa budete stretávať s čarodejnicou, alebo čarodejníkom, ktorý vám ukáže, ako nazrieť do mysle človeka a ako predpovedať budúcnosť. Nie všetci študenti majú nadanie na tento predmet, teda dúfam, že tej hŕstke " vyvolených" to pôjde veľmi dobre.

 

          Astronómia:

 

Vesmír, hviezdy, Slnko a Mesiac. Týmto sa budete zaoberať na hodinách Astronómie. Vesmír je pre každého záhadou a náš profesor sa vám aspoň trochu bude snažiť objasniť jeho záhady.

 

         Elixíry:

 

Bublajúce kotlíky a celá miestnosť zahalená v zelenom dyme. Možno aj takto bude vyzerať hodina Elixírov. No to iba na začiatku. Pretože keď si osvojíte pravidlá výroby elixírov,určite vás to začne baviť.

 

           Aritmancia:

 

Tu budú môcť predviesť svoj talent študenti s nadaním písať rôzne básničky či poviedky. Na tomto predmete budete mať možnosť prečítať si diela starovekých básnikov a nahliadnuť do starovekých knižníc.

 

            Staroveké magické runy:

 

Ak vás zaujíma história nášho jazyka a písma,tento predmet je určený pre vás. Nebudete sa učiť len v triedach, ale budete chodiť na exkurzie do rôznych múzeí, aby ste sa lepšie oboznámili s magickými runami.

 

    Život a zvyky muklov:

 

Ste zvedaví ako muklovia dokážu žiť bez kúziel?Stačí sa prihlásiť na tento predmet a vo všetkom máte jasno!

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.