Choď na obsah Choď na menu
 


Karol

29. 5. 2010

Kordiak (ŇUSI BÁRTA) v bare utvrdzuje Agátu (VIKI RÁKOVÁ), aby sa nestarala do toho, kto bol prevádzkovateľom herne. Richard (FILIP TŮMA) všetkým ponúka nový miešaný drink „Dych starej Nitschneiderovej“. S Emilom (JURAJ SLEZÁČEK) si pri bare pripije dokonca aj Kuly (KULY), Emil mu ponúka svoj drink. Zuzana (HEŇA MICKOVIČOVÁ) s Agátou špekulujú, ako to s tými peniazmi urobia. U Švehlovcov v posteli sa rieši závažnejšia téma: Jakub (VLADO KOBIELSKY) sa snaží vytiahnuť z Ivany (DIANA MÓROVÁ), kedy má plodné dni. Vyznieva to poriadne komicky a Ivana sa nestíha čudovať jeho divným otázkam. U Bajzovcov je Marek (ONDREJ HRAŠKA), Michalov syn z prvého manželstva. Michal sa hnevá, prečo zasa prišiel, pýta sa, ako sa má mama. Marek sa pri svojej matke evidentne necíti dobre. Prichádza Zuzana a zastane sa Mareka pred Michalom. Nepôjde domov, ale keďže je pol desiatej, zostane u nich spať.

Je ráno, Jakub dnes nejde do práce, zobral si dovolenku. Vysvitne, že jeho mama Jarmila (HANA GREGOROVÁ) si vypočula celý nočný rozhovor s Ivanou o plodných dňoch. Napokon mu povie vtip, z ktorého vyplynie, že mu síce pán Boh pomôže, ale pokiaľ ide o plodenie detí, niektoré veci musí urobiť sám. Marek ráno u Bajzovcov raňajkuje. Michal je celý nadurdený, chlapci (ANDREJ a JÁN HRANÁČOVCI) sa tešia, že si večer natočili Desmod v bare. Zuzana ich upozorňuje, že koncert nesmú zverejniť na web, lebo porušia autorské práva. Agáta a Zuzana sa stretnú dole v bývalej herni, teda v salóne, ktorý pomaly začínajú upratovať. Zuzana povie Agi o Michalovom synovi z prvého manželstva. Zuzana si všimne, že Agátu viac baví tento rozbiehajúci sa salón ako butik jej otca v nákupnom centre. Na trávniku vedľa baráku hrajú malí Bajzovci futbal. Ide okolo Emil a vysvetľuje im, ako kopol Panenka v 76.roku penaltu. Chlapcov to veľmi nezaujíma. U Kordiaka je na návšteve záhadný muž aj s ochrankou. Evidentne ide o zámožného klienta, ktorý si prišiel Milana preťuknúť. Vtedy dnu vletí futbalová lopta. Malí Bajzovci rozbili Kordiakovi okno.

Jarmila si počkala poobede na Ivanu, aby jej niečo povedala. Obe si navzájom nič nedarujú. Neznášajú sa. Jarmila však má pre Ivanu návrh: keď sa Ivane narodí dieťa, Jarmila odíde z bytu preč, a myslí to smrteľne vážne. Jana (BOŽIDARA TURZONOVOVÁ) sedí doma, keď prichádza domov Emil a privádza so sebou psa, ktorého sa akosi nevedel zbaviť, lebo stále chodí za ním. Jana sa bojí psovi pozrieť do očí, lebo má traumu - kedysi jej zomrel jej psí miláčik. Emil si však je istý, že tento pes ich oboch prežije. U Bajzovcov je Marekova mama, Michalova bývalá. Marek sa pýta, či je u nich ešte stále ten jej frajer. Zuzana tlačí na Michala aj na jeho bývalú, aby Marek zostal na nejaký pár dní u nich. V tej istej chvíli presviedča Emil Janu, aby nechala na pár dní psíka u nich.

U Agáty sa znova zjavuje Karol (ROBO JAKAB). Agáta ho už má plné zuby. Karol je opitý a evidentne od Švehlovej nainfikovaný rečami o jej nových kamarátoch v paneláku. Nazve ju kurvou, lebo sa podľa jeho informácií vyspala s Kordiakom. Jakub Švehla sa hrá doma na počítači a v hre strašne ničí nejakú figúrku. Ivana si všimne, že tá postavička sa podobá na jeho šéfa a spýta sa ho, či mu dal padáka, že ho tak mláti. Jakub jej povie, že áno. Dostal v robote výpoveď.

Karolove výlevy sa z Agátinho bytu prenesú aj pred jej dvere, keď Karol spadne opitý na zem. Kričí na Agátu, že už ju nikto nebude tak milovať ako on. Vyčíta jej že dala zabiť ich dieťa...

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.